Logo

آموزش استاپ هانتینگ

آموزش معامله گری | استاپ لاس و استاپ هانتینگ

توضیحات

آموزش استاپ هانتینگ

با مطرح شدن بازار های معروف دنیا مثل ارزهای دیجیتال و فارکس بیشتر مردم اشتیاق این را دارند تا در این بازارها سرمایه گذاری کنند و به تبع آن نیاز باید علم ترید را یاد بگیرند. همچنین نظریاتی مثل الگو های استاپ هانتری و استاپ چیست مطرح می شود.یادگیری استاپ هانتینگ نیز که یکی از تئوری‌های های معروف فارکس است، از این قاعده مستثنا نیست.

استاپ هانتینگ (Stop Hunting) چیست؟

آموزش استاپ هانتینگ

از معروف ترین تئوری‌های توطئه‌ در بازار جهانی فارکس، استاپ هانتینگ است.بیشتر تریدر های فارکس شاید چندین بار تصور کرده‌اند که حد ضررشان بواسطه کارگزار یا دیگر معامله‌گران حرفه‌ای بازار زده شده‌است.

برای توضیح بیشتر  مفهوم استاپ هانتینگ این مورد را اضافه کنیم که:

زمانی استاپ هانتیگ اتفاق می افتد که شما حین ترید کردن حد ضرر برای خود تعیین کرده اید.اما بازار به حد ضرر شما می رسد ولی شما را از ترید کردن خارج می کند. اما بعد از این ماجرا بلافاصله روند قیمت معکوس شده و در جهت مورد نظرتان حرکت می‌کند.

برای جلوگیری از استاپ هانت اگر توانایی این را داشته باشید که فکر بازیگر بازار را بخوانید، قطعا بهتر حرکت قیمت‌ها را خواهید فهمید. و در ضمن، یاد می‌گیرید که توسط استاپ هانتینگ‌ها خیلی سریع قربانی نشوید.

استاپ هانتینگ یا شکار استاپ در فارکس

چه افرادی استاپ هانتینگ میکنند و شگرد کاری آنها چگونه است؟

برای یک معامله گر معمولی فارکس، هیچ احساسی بدتر از فعال شدن حد ضرر خود نیست. و جالب تر از آن این است، هنگامی که بازار بلافاصله پس از فعال شدن حد ضرر شما در جهت شما حرکت می کند، این امر می تواند به ویژه برای روان معامله گر چالش برانگیز باشد. بسیاری از معامله گران ارز بر این باورند که کارگزار آنها یا نیروی خارجی دیگر ممکن است قیمت ها را به سمت سطوح حد ضرر آنها بکشاند. با مجله علمی ترند ویزارد همراه باشید


خواندن این مقالات را به شما پیشنهاد می کنیم: مقاله رویه سفارشات کوه یخی و پرایس اکشن چیست


بازیگران اصلی بازار و فعالیت های استاپ هانتینگ

پیش از همه باید مفهوم نقدینگی بازار را به خوبی درک کنید چرا که یک شما را یک گام پیش می اندازد. برخلاف بیشتر تریدر ها خرده‌فروشی که فقط در اندازه‌های نسبتاً کوچک معامله می‌کنند، بازیگران بزرگ‌تر بازار، مانند صندوق‌های تامینی، موسسات، و میزهای معاملاتی اختصاصی برای ورود و خروج موثر به بازار، به حسابهای بزرگ نقدینگی متکی هستند. به این ترتیب، این بازیگران پول هوشمند به طور معمول بازار را برای حوزه‌هایی از نقدینگی که می‌توانند برای تکمیل جریان سفارش خود از آنها استفاده کنند، بررسی می‌کنند. این بازیگران به خوبی با مکان و نحوه انجام سفارشات حد ضرر خود آشنا هستند. به این ترتیب، آنها ممکن است به دنبال حرکت موقت بازارها در تلاش برای یافتن نقدینگی مورد نیاز برای جبران موقعیت واقعی خود در بازار باشند.

 

نگرانی های مردم در فعالیت های استاپ هانتینگ ،آموزش استاپ هانتینگ

در حال حاضر، بسیاری از مردم این نوع فعالیت ها توسط شرکت کنندگان در بازار را دستکاری بازار می دانند. با این حال، باید توجه داشته باشید که هیچ تلاش مشترک جمعی برای اطمینان از پایان یافتن معامله شما درضرر وجود ندارد. در عوض باید برای شروع به دستیابی به درک عمیق تری از مکانیک پشت چنین حرکات بازار وقت بگذارید.

استاپ­‌ها و نقدشوندگی در بازار

برای تعریف نقد شوند گی می توان اینچنین گفت: قابلیت تبدیل یک دارایی (asset) از طریق خرید و فروش ( Buy And Sell) به وجه نقد به قیمت منصفانه بازار را نقدشوندگی می‌­گویند. نقدشوندگی، بارزه اصلی یک بازار موفق است و نشان می­‌دهد که چه اندازه دارایی در یک بازار خرید و فروش می­‌شود. بطور خلاصه یکی از نشانه های بازار موفق  قابلیت نقدشوندگی آن بازار است

استراتژی استاپ هانتینگ چیست؟

در امان ماندن از شکار شکارچیان حد ضرر

یک نکته طلایی در این مورد این است که سطوح بسیار واضح و مشخص را برای حد ضرر تعیین نکنید . برای اعلان سطوح حمایت و مقاومت بد ترین اعداد ، عددهای بزرگ و رند هستند ، چرا که بیشتر افراد در حوالی آن حد ضرر تعیین می کنند.

نکته دوم: اگر تریدی بیش از آنچه هست، خوب و عالی به نظر می‌رسد، فریب ظاهر آن را نخورید.

پیشنهاد ویژه ترند ویزارد: دوره ولوم تریدینگ

کلام آخر 

بیشتر سرکایه گذاران پای بند به حد ضرر هستند. اما گاهی اوقات زمانی که به نظر می رسد حد ضررهای ما به طور منظم فعال می شوند، ما خیلی خسته می شویم. چناچه در این مقاله توضیح دادیم، بسیاری از این نگرانی‌ها حداقل در رابطه با کارگزار فارکس شما اغراق‌آمیز هستند. اگرچه بازارسازان در بیشتر اوقات می توانند استاپ شما را ببینند، اما علیه شما توطئه نمی کنند. اما این بدان معنا نیست که دستکاری در بازار صورت نگرفته است.

ثبت دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه