Logo

آموزش فارکس

ما با راه اندازی وبسایت ترند ویزارد تمام تلاشمان را می کنیم تا به بهترین شکل ممکن در آموزش فارکس شما را یاری کنیم. در اولین و اساسی ترین گام در جهت فراهم آوردن مطالب آموزشی مفید، بروزترین روش های اجرایی، ساده و در عین حال کاربردی هستیم. و این شعار گروه آموزش ماست “در خانه هم درآمد دلاری داشته باش!”.

در این قسمت از وبسایت ما ترید لایو را برای شما عزیزان قرار داده ایم و هدف کلی ما این است که از مرحله آموزش مقدماتی فارکس تا رسیدن به آموزش حرفه ای فارکس در کنارتان خواهیم بود و برای اینکه یک تریدر موفق شوید تمام تلاشمان را خواهیم کرد.

در مورد فارکس بیشتر بدانیم

آموزش فارکس به زبان ساده برای تبادل ارز کشورهای واقع در آن ایجاد شده و به خاطر اختلاف قیمتی که میان ارز ها در برابر گذر زمان ایجاد می گردد می توان در آمد دلاری داشت. بازار فارکس یک مارکت مجازی است که در آن بر اساس اندازه عرضه و تقاضای هر ارز کشوری بر ارز کشور دیگری تعیین می گردد.

مزایای آموزش فارکس

قبل از یادگیری فارکس این نکات را باید توجه کرد .از جمله مزایای بازار فارکس استفاده از لوریج یا همان استفاده از ضریب اهرمی را می توان گفت ، قابلیت بعدی فارکس استفاده شبانه روزی (24ساعته) در 5 روز هفته کاری(دوشنبه تا جمعه) است ، دیگر مزیت فارکس معامله دو طرفه (( کسب سود از بالا و پایین رفتن انواع جفت ارز)) که این قابیلت را بازار مالی ایران ندارد ، استفاده و اجرای مدیریت سرمایه صحیح برروی معاملات و بکارگیری اندیکاتورها و اکسپرت ها را می توان نام برد.

تاریخچه بازار فارکس

در سال ۱۸۷۵ سیستم پایه طلا تشکیل شد بدین خاطر دولت های تصمیم گرفتند تا پشتوانه یک ارز را به وسیله طلا تضمین کنند.سرمایه گذاری ارز‌های خارجی برای نخستین دفعه قبل از پایان یافتن حکومت امپراطوری روم غربی رخ داده است. «مبادله‌کنندگان پول» به دیگران در قبال داد ستد پول، کمک و در قبال آن کارمزد طلب می‌کردند.

اوایل قرن چهارم پس از میلاد مسیح، حکومت بیزانس قوانین منحصر به فردی را برای معاوضه ارز نوشتند. در گذشته، تبدیل نرخ ارز جز کارهای ضروری تجارت به شمار می‌رفت و از طریق آن می توانستند افراد مواد غذایی و خوراکی و ملزومات خود را تهیه و استفاده کنند.

چرا در فارکس ترید (معامله) کنم؟

بازار فارکس، در مقایسه با دیگر بازارهای مالی جذابیت های فروانی دارد که می توانیم بخاطر این مزایا در آن سرمایه گذاری کنیم. چند مورد از عللی که اثبات می کند باید فارکس یاد آموزش ببینیم:

مورد اول

۵ روز در هفته و بطور شبانه روز حال ترید است یعنی هر ساعتی از روز میتوانید در خانه در آمد دلاری داشته باشید!

مورد دوم

حداقل سرمایه ای که برای وارد شدن به بازار فارکس نیاز دارید، ۱۰۰ دلار است.

مورد سوم

برای ترید کردن در فارکس، نیازی به مدرک تحصیلی یا رده سنی خاصی نیست.

کسب درآمد دلاری از بازار فارکس

یکی از مزایای بازار فارکس، درآمد دلاری آن است.یعنی اینکه شما در ایران همزمان با تورم یا جلوتر از آن حرکت خواهید کرد. درآمد دلاری سبب شده بسیاری از افراد بازار فارکس از آن به عنوان شغل دوم و حتی در بعضی مواقع به عنوان شغل اول، بهره ببرند.ولی برای کسب در آمد دلاری حتما باید بصورت صفر تا صد آموزش فارکس را یاد بگیرید. شرکت مالی ترند ویزارد مفتخر است با قوی ترین متد های آموزش فارکس شما را در این مسیر یاری خواهد کرد.

آموزش ثبت نام در بازار فارکس

در دوره آموزش فارکس آکادمی ترند ویزارد، به صورت کامل نحوه ورود به فارکس آموزش داده شده و آموزش ثبت نام در فارکس نیز در این دوره آموزش رایگان فارکس قرار داده شده است. آموزش ثبت نام فارکس شامل تعیین بروکر معتبر و روش ثبت نام و ورود به بروکر فارکس می باشد که کلیه این مراحل به شما بصورت رایگان و تخصصی آموزش داده خواهد شد.

شبکه اجتماعی یوتیوب youtube

اگر نمی توانید مجله ها و کتاب های آموزشی را فرا گیرید و به دنبال کلیپ های تصویری می گردید،فضای یوتیوب ترند ویزارد مکان مناسبی برای شما است.فیلم های آموزشی رایگان در حوزه آموزش بازار فارکس را می توانید با جستجوی ترندویزارد پیدا کنید.

به یاد داشته باشید که گستردگی مباحث آموزشی در این شبکه اجتماعی زیاد است و برای آموزش دیدن شما گیج کننده است. شما می توانید از دو دوره مهم ترند تریدینگ و ولوم تریدینگ، که آموزش گام به گام فارکس را خیلی ساده و راحت در اختیار شما قرار می دهد، استفاده کنید.

یوتیوب

مدیریت کردن احساسات در ترید

معاملات فارکس همواره احساسات شما را درگیر می کند. به خاطر اینکه این معاملات شبانه روز است، کنترل اضطراب، ترس، استرس و موارد دیگر برای موفقیت در ترید روزانه جزو ضروریات است. اما در معاملات کدام عوامل درونی بیشتر نمایان می شود؟ این عوامل عبارت است از:

استرس

بازارهای فارکس در بیشتر مواقع برای افراد استرس وارد می‌کند. چرا که ارزها ثبات لازم را ندارد و خبرهای مهم در حال حرکت در بازار می‌توانند ضخیم و سریع اتفاق می‌افتد.

درماندگی

ارزها به جا به جایی معروفند، احتمال این نیز وجود دارد که شما برای ورود به نقطه مناسب زمان سپری کنید یا منتظر موقعیت مناسب برای بستن یک ورود عالی باشید. در این مواقع، بی‌حوصلگی می‌تواند شما در معاملات به اشتباه بیاندازد.

اندیکاتورهایی در فارکس

اندیکاتورهای متاتریدر در فارکس یکسری ابزارهای لازم الاجرا هستند که هر کدام عملکرد خاص خود را دارند که در معاملات فارکس قابل اجرا هستند. اندیکاتورها بخاطر این تشکیل شده اند که تا با داده های دست آمده توسط فارکس، راه آنالیز بازار را برای شما بهتر انجام دهند. اندیکاتورها داده های حجم (Volume)، قیمت (price) و زمان (time) را گرفته و از طریق فرمول های متنوع اطلاعاتی چشم گیری را برای تحلیل گران فارکس عرضه می‌کنند.گفتنی است می توان از اندیکاتورها بیشتر یک ابزار کمکی است برای همین می توانید از دیگر ابزار ها نیز بهره کافی را ببرید.

تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال در فارکس

تحلیل تکنیکال در فارکس یعنی پیش بینی قیمت در آینده از طریق تغییرات گذشته قیمت در بازار فارکس می‌باشد و یا مطالعه نوسانات قیمت بدون در نظر گرفتن علت آن و به امید ادامه روند نوسان قیمت های جدید برای ایجاد فرصت سودآوری است. اشخاصی که از تحلیل تکنیکال برای آنالیز همه جفت ارزهای موجود بهره می برند را تحلیلگر تکنیکال می‌نامند و تنها از تغییرات قیمت در نمودارهای فارکس برای آینده نگری قیمت استفاده می‌کنند.در بازار فارکس سبک های متفاوتی برای یادگیری تحلیل تکنیکال وجود دارد که تیم ترند ویزارد شما را بصورت حرفه ای آموزش خواهد داد.

تحلیل فاندامنتال (بنیادی) در فارکس

تحلیل فاندامنتال در فارکس بر خلاف تحلیل تکنیکال فقط به گزارشات یا اخبار اقتصادی و سیاسی تاثیر گذار در بازار فارکس می پردازد. در بازار مالی فارکس اشخاصی که از تحلیل فاندامنتال در تشخیص تحلیل جفت ارزهای فارکس استفاده می‌کنند، با آنالیز اخبارهای واصله و مهم هر کشور، پیش بینی خود را بر معامله ارز آن کشور انجام داده و با تحقیق موقعیت اقتصادی هر دو ارز موجود در یک جفت ارز، تصمیم به انجام معامله مزیور می کند.

بیشتر محققان فاندامنتال در فارکس از طریق بررسی شاخص های اقتصادی، گزارشات آژانساهای معتبر جهانی، وضعیت کشورها را بررسی کرده و در تحلیل های جفت ارزهای فارکس از آنها استفاده می‌کنند. مهمترین شاخص های عبارتند از: شاخص بیکاری، شاخص GDP، نرخ بهره، شاخص های تورمی مانند CPI و PPI و چندین شاخص اقتصاد دیگر می‌شود.

انتخاب سبک معاملاتی در فارکس

انتخاب سبک معاملاتی یکی از مهمترین بخش های فارکس است چرا که شما توسط این سبک معملاتی معاملات را تحلیل می کنید. نکته قابل توج این است که نیازی نیست همه اندیکاتور و ابزار ها رو آشنا باشید، کافیه تعداد معینی را انتخاب کنید و با توجه به آن معامله کرده و به سود دلاری برسید. انتخاب سبک معاملاتی در بازار فارکس بیشتر مربوط به احساسات شما است و بایستی سبکی را برگزینید که با روحیه شما سازگار باشد. دقت کنید هر فردی یک سبک معاملاتی مخصوص به خود را دارد و شما نباید از شخص خاصی کپی برداری کنید، چرا که اون فرد با توجه به روحیات شخصی خودش در آن موفق است و چون روحیات فردی شما با فرد مزبور فرق دارد احتمال شکست معاملاتی برای شما وجود دارد. نکته طلایی این است که چند روش وسبک معاملاتی را امتحان کنید تا برای خود یکی از آن سبک ها را برگزینید و در آن به موفقیت برسید.

نحوه خواندن نمودارها در بازار فارکس

یادگیری نمودارها، از مهمترین بخش های مربوط به بازار فارکس است. در پلتفرمی مانند متاتریدر، موقع برسی نرخ ارز در نمودارهای Live فارکس، سه روش پیش رو دارید. نمودار خطی، نمودار میله‌ای و نمودار شمعی، و به ترتیب می توانید برای انتخاب view، toolbar و Standard، بین این گزینه های موجود در نمودار جابجا شوید. در ادامه به برسی نمودار های موجود می پردازیم

نمودار خطی

نمودار خطی

نمودار خطی اصلی ترین نمودار مورد استفاده تریدر های بازار فارکس است. در این نمودار قیمت های بسته شدن بازه های زمانی به هم وصل می گردند. یادگیر نمودار خطی ساده و آسان است، ولی این نمودار احتمال دارد دیتاهای زیادی در باره واکنش قیمت در داخل آن بازه زمانی به معامله گر ارائه ندهد.

ولی نمودار خطی به تریدر این امکان را میدهد تا بتواند روندها را بهتر ببیند و بصورت تصویری قیمت بسته شدن را از یک بازه زمانی به بازه دیگر بتواند آنالیز کند.

نمودار میله ای OHLC

نمودار میله ای پیچیده تر از نمودار خطی است. این نمودار قیمت باز شدن و بسته شدن و همینطور سقف و کف قیمتی را به ما نشان می دهد.نمودار میله ای OHLC یک میله را برای هر دوره‌ی که تریدر در حال مشاهده است، کمک نمودار میله ای به تریدر این است که بتواند محدوده نوسان قیمت هر بازه زمانی را ببیند. میله ها ممکن است میله به میله بزرگ یا کوچک شوند. برای همین کارکرد های بسیار بیشتری از یک میله مانند مقدار باز (Open)، بالا (High)، پایین (Low) و بسته (Close) (OHLC) آن را ارائه می دهد.

خط تیره‌ی سمت چپ قیمت شروع را نشان می دهد و خط تیره‌ی سمت راست بسته شدن یک قیمت را نشانگر است. و اما بالاترین میله یعنی بالاترین قیمت ممکن در در طول دوره‌ی زمانی انتخاب شده در معامله بازار است. همچنین پایین ترین میله یعنی کم ترین قیمتی است که در طول دوره‌ی زمانی انتخاب شده در بازار ترید شده است.

OPEN

یعنی خط افقی کوچک در سمت چپ و برای قیمت باز شدن است.

HIGH

سقف خط عمودی نشان دهنده بیشترین قیمت بازه زمانی است.

LOW

کف خط عمودی پایین ترین قیمت دوره زمانی را معین می کند.

CLOSE

خط افقی کوچک در سمت راست میله معرف قیمت بسته شدن می باشد.

نمودار شمعدانی (Candlestick)

نمودارهای شمعدانی را بار نخست یک تاجر ژاپنی برنج به کار برد. این نمودار بسیار شبیه نمودار های OHLC هستند چرا که مقادیر باز، زیاد، پایین و بسته (OHLC) را یک دوره‌ی زمانی معین تشریح می دهد. فرق اساسی بین نمودارهای شمعدانی با دیگر نمودار ها این است که آنها حاوی یک جعبه، بین مقدار قیمت آغازین و بسته شدن هستند.

در یک نمودار شمعدان، از نوار عمودی برای مشخص کردن مقدار تجارت daily استفاده می شود که لبه بالای نوار، معرف قیمت (در بازار خرسی) در ابتدای یک روز و لبه پایینی معرف قیمت در آخر آن روز (در بازار خرسی و گاوی) می باشد. خط های قابل نمایان، از بالا به پایین نوار معرف بیشترین و کمترین قیمت های معاملات برای کالای همان روز است.

نمودار شمعدانی

ترید کردن توسط ولوم تریدینگ volume trading

برای معامله کردن در فارکس از بهترین و درعین حال قوی ترین سیستم‌های معاملاتی ولوم تریدینگ volume trading است. شناسایی نقطه ورود نقدینگی و سمت و سوی حجم همیشه برای تریدرهای ایرانی فعال در بازار فارکس نا مفهوم بوده است.

ما در این در دوره ای آموزشی ترند تریدینگ و ولوم تریدینگ با روش استاندارد ترید که بوسیله قویترین تریدرهای مطرح حال حاضر دنیا استفاده میشود، شما را با آن آشنا خواهیم کرد . شما می تواند با مطالعه دقیق این دوره ها و همچنین استفاده از کلاس های آنلاین ما به نحو احسنت تبدیل به یک معامله گر موفق شوید. شما با ولوم تریدینگ حرکت بازیگران بزرگ بازار جهانی را آنالیز کرده و از ابزارهای متفاوت برای ورود و خروج دقیق بر اساس فشار خرید یا فروش آنها استفاده خواهید کرد.

تلاش کنید هر روز مطلب جدید در حوزه فارکس را یاد بگیرید، وپیشرفت کنید. شما توانایی این را دارید که اوضاع زندگی خود را بهتر کنید. پس با ما بهترین ها را آموزش ببینید.

محصولات مرتبط

مشاوره رایگان فارکس ترندویزارد

اگر نیاز به راهنمایی و یا سوال در زمینه دوره های آموزشی دارید و یا اینکه تجربه فعالیت در بازارهای مالی را ندارید می توانید با پر کردن فرم زیر با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید و بهترین راه و انتخاب را برای خودتان رقم بزنید ...

trade

وبلاگ ترندویزارد | اخبار و مطالب آموزشی

آخرین اخبار ها و مطالب آموزشی بازارهای مالی
فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه